Veškeré zboží, které je skladem, je posláno nejdéle následující pracovní den.
  1. Úvod
  2. Nejčastější dotazy
  3. Péče o prodloužené vlasy
Péče o prodloužené vlasy

Na co si dát po prodloužení vlasů pozor?

Vlasová kosmetika

Jelikož jsou aplikované vlasy bez možnosti výživy z pokožky hlavy, je vhodné používat kosmetiku s vysokým obsahem složek, které zabezpečí hydrataci a hloubkovou výživu vlasu. Pozor na sulfáty, silikony, chlorid sodný, přípravky s pH vyšším než 5 a jiné chemické látky, které způsobí spíše vysušení nebo dokonce narušení struktury vlasů (to by mělo za následek poškození, lámání, třepení, zacuchání = zkrácení životnosti). Nedoporučujeme využívat ani přípravky s ovocnými složkami a vitamíny, které jsou vyvinuty především pro živé vlasy na podporu růstu a přirozených procesů ve vlasech.

Péči, kterou vlasům dáte, se vám vrátí v kvalitě vlasů a předejdete častějšímu nakupování nových sad, popřípadě neuznání reklamace. Doporučujeme používat kosmetiku speciálně vyvinutou na prodloužené vlasy a dávat si pozor na složení i u renomovaných výrobců vlasové kosmetiky – bohužel i ta může obsahovat pro prodloužené vlasy nevhodné ingredience.

Mytí a česání vlasů

Dávejte pozor při mytí a česání prodloužených vlasů! Není vhodné vlasy česat za mokrého stavu, jelikož jsou po namočení více elastické než vaše vlasy – dochází tak k zacuchání, stáčení nebo následnému nerozčesání vlasů vůbec. Bohužel se takto zničené vlasy nedají zregenerovat do původního stavu ani za použití kvalitní vlasové kosmetiky.

Častým postupem klientek je tedy rozčesání vlasů před samotným mytím za použití nejprve prstů, následně za pomoci speciálních kartáčů, samotné umytí vlasů v záklonu a nakonec vymačkání vody do ručníku bez hrubého tření. Mytí samotné je doporučováno vlažnou vodou od kořínků ke konečkům vlasů 1-2x týdně bez masírování. Pokud budete používat kondicionér, aplikujte ho jen do konečků – vyhněte se oblasti spojů vlasů, které by se mohly uvolnit, popřípadě poškodit. Pokud spěcháte na uschnutí vlasů, je možné využít fén, který ale vlasy poškozuje – možností eliminace poškození je využití přípravků na ochranu vlasů. To samé platí pro jejich natáčení, kulmování a žehlení. Následné rozčesávání suchých vlasů je vhodné provádět častěji než bez prodloužených vlasů kvůli možnému zacuchání nejprve v oblasti konců vlasů a postupně rozčesávat větší části. Přes noc je vhodné mít z vlasů zapletený cop.

U clip in vlasů (klipů) doporučujeme mytí vlasů po 8-10 nasazení nejlépe v umyvadle nebo v lavoru. Po použití šamponu a jeho spláchnutí je vhodné prsty prameny vlasů "pročesat" a následně nechat uschnout na vzduchu. Až následně je vhodné vlasy rozčesat hřebenem (nebo je mýt rozčesané před jejich mytím).

Žehlení prodloužených vlasů

Barvení vlasů je často diskutováno na různých fórech. Je samozřejmě možné, ale nedoporučuje se opět s ohledem na snížení životnosti vlasů, protože se jedná o chemické dopady na strukturu vlasů – ty se tím vysušují, mohou se zacuchávat a lámat. Pokud tedy netrefíte správný odstín, kontaktujte nás a vlasy obratem vyměníme.

Posouvání vlasů

Neposledním bodem, který je někdy podceňován, je samotné posouvání vlasů. Maximální doba na sundání a opětovnou aplikaci vlasů je často uváděna na dobu 3 měsíců. Záleží ale i na ročním období a rychlosti růstu vlasů, který je u každé ženy individuální. Pokud vlasy odrůstají rychle, mohou se začít tvořit mini dredy z uvolněných vlasů z pokožky hlavy, které následně mohou oslabovat zbytek vlasů nebo se zamotávat do vlasů prodloužených. Je tedy potřeba dobu na posunutí vlasů na základě zkušeností „vychytat“.

Koupání v moři

Sůl vlasy opět oslabuje, proto se doporučuje je před koupáním namočit do vody sladké. Pokud se do slané vody namočí, nevadí - stačí je co nejdříve opět opláchnout sladkou vodou a nečesat (jak bylo uvedeno výše).

Koupání v moři s prodlouženými vlasy

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoliv odhlásit. Zasíláme vždy jen se slevovým kódem. :)

U nás můžete platit platební kartou

 

 

Informace pro zákazníky
Důležité informace
Nejprodávanější produkt
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz